Paarist eurost mõnesaja euroni ehk kuidas käib põhjalik autopesu?

Categories
Kõik

Autosid ja muid sõidukeid on võimalik puhtaks saada paari kuni paarisaja euro eest. Nagu öeldakse, siis töö on tellija materjalist – kõik sõltub sellest, millises seisukorras auto on ja missugust lõpptulemust oodatakse.

Kui auto kere on kaetud keraamikaga ja auto on tolmune või natuke määrdunud, piisab viisakaks saamiseks tihti tõepoolest vaid paarist eurost mündipesulas. Kanna autole leotusaine ja lase sellel natuke toimida, loputa maha pehmendatud veega ja auto ongi puhas. Küll aga väljud siis pesulast märja autoga, mis võtab kohe uue tolmukorra peale – et tulemus kauem püsiks, on vaja siiski teha ka lõppviimistlus.

Suuremalt ette võttes tuleb mõelda, kas piisab põhjalikust pesust või on vaja ka midagi poleerida või taastada. Põhjalikum pesu koosneb väga paljudest etappidest: pigipesu, kere leotusainega katmine, loputamine, pesu šampooniga, lendrooste eemaldamine kerelt, velgede pesu ning vahel ka viimaste tegevuste kordamine. Puhastatakse ka erinevad avaused: kütuseluuk, uste vahed, põnevamatel autodel keerulisemad võred, liistud, tiivad jne. Seejärel loputatakse auto puhtaks ning kaetakse kiirvahaga.

Edasi saab lugeda blogi siin: https://auto.geenius.ee/blogi/allika-pesula-blogi/paarist-eurost-monesaja-euroni-ehk-kuidas-kaib-pohjalik-autopesu/