Tolm, mikroobid ja allergeenid – puhastamata auto salong võib tekitada ohtu tervisele

Categories
Kõik

Autode pesu ja puhastuse puhul keskendutakse sageli vaid välisilmele ning sõiduki salong jääb tähelepanuta. See võib tekitada ebameeldivusi nii omanikule endale kui teistele reisijatele ning halvimal juhul rikkuda seesmised pinnad jäädavalt või hakata mõjuma sõitjate tervisele.

Klaasid, armatuurlaud, ventilatsiooniavad, istmed, vaibad ja põrandamatid on vaid mõned sisepinnad, kuhu tolm, mustus ja praht aja jooksul kogunevad. Kuna tolm on kasvulavaks nii allergiatekitajatele kui mikroobidele, siis võib see ohustada reisijate tervist ja heaolu. Seestpoolt puhastamata klaasid võivad vähendada nähtavust, moonutada nähtavat või niiske ilmaga koguda kondentsi. Seetõttu tuleb hoolitseda selle eest, et sõiduk ka seestpoolt korralikult puhtaks saaks.

Alustuseks tuleks autost eemaldada kõik üleliigne, sh ka suurem prügi. Põrandamatid ja istmed on esimesed detailid, mis tuleks tolmuimejaga üle käia. Tolmuimeja peab olema võimas ning selle korpus asetsema autost maksimaalselt kaugel, et mitte tolmu tagasi autosse keerutada.

Edasi saab lugeda siit: https://auto.geenius.ee/blogi/allika-pesula-blogi/tolm-mikroobid-ja-allergeenid-puhastamata-auto-salong-voib-tekitada-ohtu-tervisele/